• wojna.jpg

Your IP:23.20.166.68

Złoty wiek Przasnysza

Podpisanie umowy

Unijna dotacja zostanie przeznaczona na stworzenie stałej wystawy „Złoty wiek Przasnysza” w Muzeum Historycznym w Przasnyszu. Będzie to wystawa poświęcona historii Przasnysza – XV i XVI wieku. Ekspozycja w głównej mierze skierowana jest do najmłodszych odbiorców w wieku od 5 do 12 lat. Dofinansowanie unijne do tej inwestycji to prawie 357 tys. zł. Umowę na realizację tego projektu podpisali 17 kwietnia 2015 r. wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk oraz dyrektor Muzeum Historycznego w Przasnyszu Agnieszka Brykner.

Wystawa będzie ciekawą formą lekcji historii poprzez wykorzystanie multimedialnych technik ekspozycyjnych, takich jak: projekcje, gry, aplikacje edukacyjne, ekrany dotykowe oraz emitery zapachu. Dodatkowo, aby przenieść się w dawne czasy, zostanie ona wyposażona w niesamowite efekty dźwiękowe. W tak atrakcyjnej formie, zarówno starsze dzieci, jak i przedszkolaki, będą zgłębiać wiedzę na temat swojego miasta.

Realizacja projektu - fotorelacja

Wernisaż wystawy stałej "Złoty wiek Przasnysza"

W piątek 16 października 2015 r. w Muzeum Historycznym w Przasnyszu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy dla dzieci, która powstała w ramach projektu: "Poszerzenie oferty kulturalnej Muzeum Historycznego poprzez organizację stałej ekspozycji "Złoty wiek Przasnysza" współfinansowanego z RPO WM 2007-2013 Priorytet VI Wykorzystanie walorów naturalnych i kulturowych dla rozwoju turystyki i rekreacji, Działanie 6.1 Kultura.
Wystawa opowiada o czasach świetności Przasnysza w XV i XVI wieku. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych, multimedialnych technik ekspozycyjnych, najmłodsi odbiorcy będą mogli korzystać z ciekawej i angażującej formy edukacji historycznej.
Wernisaż rozpoczął się od przedstawienia przez dyrektora placówki - Agnieszkę Brykner- prezentacji multimedialnej pokazującej dotychczasową ofertę Muzeum. Zaprezentowany został też spot promocyjny nowej wystawy.
Podczas wernisażu głos zabrali: Waldemar Trochimiuk Burmistrz Miasta Przasnysz, Wiesława Helwak Zastępca Burmistrza Miasta Przasnysz oraz Daniel Sukniewicz koordynator projektu Szlak Książąt Mazowieckich. Nie zabrakło też podziękowań dla wszystkich, dzięki którym nowa wystawa mogła powstać. Szczególne podziękowania za merytoryczną i techniczną pomoc przy realizacji wystawy Dyrektor Muzeum złożyła Michałowi Helwakowi Prezesowi Fundacji Przasnyskiej, która wraz z Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie była formalnym partnerem projektu.
Po zwiedzaniu wystawy uczestnicy wernisażu zostali zaproszeni na poczęstunek, podczas którego dzielono się wrażeniami i opiniami na jej temat.

Złoty wiek Przasnysza - nowa wystawa w Muzeum

Od dnia 16 października 2015 roku w Muzeum Historycznym w Przasnyszu otwarta jest wystawa stała "Złoty wiek Przasnysza". Zapraszamy wszystkich do zwiedzania ekspozycji oraz obejrzenia filmu promującego wystawę, który znajduje się na stronie muzeum w zakładce Projekty z RPO WM - Materiały Promocyjne lub na kanale youtube pod linkiem:

pn. 8.00 do 16.00
wt. 9.00 do 17.00