Zapraszamy do zwiedzania wystawy patchworków i obrazów Anny Sławińskiej zatytułowanej "Igłą i pędzlem". Ekspozycja dostępna do końca sierpnia, w tygodniu od godz. 8.00 do 16.00 (wtorek od godz. 9.00 do 17.00), w niedziele od godz. 11.00 do 17.00 (wstęp wolny). 

 

Anna Sławińska
Quilterka i nauczycielka. Z wykształcenia inżynier. Przed przejściem na emeryturę prowadziła agencję marketingową. Jest właścicielką pierwszej w Polsce szkoły patchworku, założonej w 2013 roku. Współzałożycielka Stowarzyszenia Polskiego Patchworku.

Patchworki szyje od ponad 35 lat. Miała 13 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, brała również udział w kilkudziesięciu zbiorowych wystawach patchworkowych. Jej prace zdobyły liczne nagrody w konkursach na quilty. W sierpniu 2016 r. „Mgławica Trójlistna Koniczyna” została zaprezentowana na największej w Europie wystawie patchworkowej w Birmingham w kategorii Fine Art Quilt Masters wśród 20 najwyżej ocenionych quiltów.

Najbardziej lubi nurt quiltu artystycznego, a w nim techniki „confetti” oraz „stitch and slash”. Obydwie pozwalają na malarskie podejście do szycia obrazów z tkaniny. Lubi eksperymenty z tkaniną. Pociąga ją też recycling art, w ramach którego stworzyła swoją własną technikę nazwaną „łaciaki”. Szczyci się tym, że w ten artystyczny sposób daje drugie życie niepotrzebnym ubraniom.

Od 2011 r. uczy się malarstwa. Zawsze pociągało ją szycie kopii obrazów znanych malarzy: Paula Klee, Marka Rothko, TonaSchultena i Jerzego Nowosielskiego. Od niedawna sama lubi 
malować i szyć te same obrazy, szukając w ten sposób różnych środków wyrazu.

 

 

 

 Poniżej fotorelacja z wernisażu wystawy.

 

Przejdź do galerii zdjęć